Bujar Qamili feston ditëlindjen/Qindra i urojmë bilbilit të kangës shkodrane…

Lajme nga Bota

Bujar Qamili feston ditëlindjen/Qindra i urojmë bilbilit të kangës shkodrane

Këngëtari i njohur Bujar Qamili, prej disa dekadash në skenën shqiptare, feston përvjetorin e lindjes. Ai feston ditëlindjen e tij dhe sot numëron 57 vite jetë.Bujar Qamili, ngelet një nga këngëtarët më të dashur të muzikës popullore dhe aktualisht një ndër më të kërkuarit për ditët më të shënuara të çifteve , dasmat.

Goca gjithë lezet’ është projekti i fundit i sjellë nga këngëtari shkodran.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *