Bëhuni Gati/ Kjo Javë Do Të Jetë Shumë E Ftohtë: Ja Sa Do Të Shkojnë Temperaturat..

Lajme nga Bota


Më poshtë po ju njohim se si do të jenë kushtet meteorologjike për javën që presim.Dita e hënë parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën veriore të vendit deri në mesditë, bën të ditur Shërbimi Meteorologjik Ush tar ak.

Dita e martë mot me kthjellime dhe vranësira, reshje shiu me intensitet të ulët në veriperëndim-perëndim të vendit. Në mbrëmje reshjet shiut do të shtrihen përgjatë vijës bregdetare me intensitet të ulët.

Dita e mërkurë parashikohet me reshje shiu që në orët e para të 24-orëshit me intensitet mesatar e lokalisht përgjatë vijës bregdetare e ultësirës perëndimore reshje me intensitet deri të lartë. Reshje në formën e shtrëngatave dhe stuhive shoqëruar më shkarkësa elektrike. Gjatë ditës reshjet e shiut mbeten prezente të herpasherëshme por h umbasin intensitet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *