Gëzimja me veshje të njëjtë me vajzën, duken si ‘princesha’

Gëzimja me veshje të njëjtë me vajzën, duken si ‘princesha’ Gëzimja ka postuar një video të mëbël me vajzën e saj Emën. Të dyja shihen me veshje të kombinuara në të bardhë, shkruan InfoKosova. Gëzimja së fundmi ishte mjaft aktive me foto e video sidomos nga dasmat. Si gjithmonë ajo po duket buku dhe me […]

Continue Reading

Këtë herë Learta dëshpëron me veshjen, shikoni çfarë fustani ka veshur

Këtë herë Learta dëshpëron me veshjen, shikoni çfarë fustani ka veshur Learta Jakupi njihet për stilin e bukur dhe unik. Ajo poston shpesh video nga ambienti i punës ku cdo ditë tregon veshjet e bukura, shkruan InfoKosova. Mirëpo këtë herë ka dëshpëruar me pamjen. Ajo ka veshur një fustan që nuk duket se i shkon […]

Continue Reading

Video me pamje àpokaliptike nga Turqia/ Turistët kanë ikur me skafe nga deti për t’i shpëtuar flakëve të zjàrrit

Provincat e Turqisë janë pu shtuar nga fl akët duke shkaktuar pa nik tek banorët vendas dhe pushuesit e huaj. Banorë të shumtë së bashku me turistët po largohen nga vendbanimet e tyre për shkak të rrez iqeve të mëdha të zj arreve. Mijëra shtëpi janë shk atërruar plotësisht nga zja rret, dhe për to […]

Continue Reading

Jepet paraIajmrimi: Në Kosovë mund të ndodh një tërmet më i fortë se ai i 26 nëntorit

Drejtori i Institutit Sizmik, Shemsi Mustafa, ka deklaruar se në të ardhmen Kosova mund të go ditet nga një tërmet me magnitudë 6.3 shkallë të rihterit.Ai ka treguar se gjatë javës së kaluar, Kosova është go ditur nga 7-8 tërmete, me shkallë të ndryshme të rihterit. “Kjo tregon se në të kaluarën por edhe tani […]

Continue Reading

Dalin detajet rrëqethëse/ 27-vjeçares shqiptare ia mörën jetën në sy të fëmijëve në Amerikë, autori është burri me të cilin kishte një nga fëmijët

Është publikuar fotoja e autorit të v r asj es së 27-vjeçares shqiptare në SHBA, Joana Peca. Mediet botërore shkruajnë se autor i k rimit tr on ditës është 38-vjeçari Benjamin Robert Williams aka Bambi, i cili q ë lloi për v d ek je brenda makinës dhe në sy të dy fëmijëve të saj […]

Continue Reading

Me duar në bel, Shyhrete Behluli pozon si vajzë e re veshur kaq bukur

Me duar në bel, Shyhrete Behluli pozon si vajzë e re veshur kaq bukur Shyhrete Behluli nuk po di të plaket. Këtë koment ajo e merrë shpesh herë sidomos nga fansat e saj, shkruan InfoKosova. Së fundmi ajo ka psotuar disa fotografi në insta story. Në njërën prej tyre ajo shihet derisa pozon me dual […]

Continue Reading

Nënës së Atdheut i ka mbetur merak kjo vajzë e “Për’puthen” që ta marrë nuse

Kjo është vajza e “Për’puthen” që i ka mbetur merak nënës së Atdheut që ta marrë nuse. Atdhe Xheravina ka dhënë informacione për jetën e tij privitare. Së fundmi ka qenë i ftuar në emisionin “Te shoqja” i cili ka folur më shumë rreth jetës private dhe pëlqimit rreth femrave në emision. Ai është pyetur […]

Continue Reading

Shyhrete Behluli si adoleshente bën ‘sfitlatë’ me fustanin e ri

Shyhrete Behluli ëstë padyshim një prej këngëtareve më të përfolura kosovare. Krahas muzikës, ajo është e përfolur edhe për jetën e saj private, përcjell ORAinfo. Këngëtarja nuk mungon me postime në rrjete sociale ku edhe posedon me mijëra ndjekës. Ajo ka publikuar një video ku shihet duke reklamuar një fustan që ka veshur. Ajo me […]

Continue Reading

Gëzimja sjell foton më të bukur me burrin dhe kunatën

Gëzime Hamzaj postoi një video nga vetura. Reja e Remzie Osmanit sihet pramë bashkëshortit dhe kunatës, shkruan InfoKosova. Duket se ata janë rrugës për në dasëm pas në mbishkrimin e videos kanë shkruar ”Sot te familja Vehapi, dasma numër 33” dhe një emotikon duke qeshur. Kjo pasi kohët e fundit i kemi parë duke marrë […]

Continue Reading

Kështu dukej nusja e Milot Rashices para op eracioneve pIastike, habit me pamje

Çifti i dashuri Milot Rashica dhe Belkiz Kera, janë një ndër çiftet më të pëlqyera të momentit. Ata duken mjaftë të dashuruar edhe nuk ngurroj ta shfaqin dashurinë e tyre, shkruan InfoKosova. Belkiz edhe pse sot dukej e kuruar dhe shumë e bukur në çdo detaj, para operacioneve plastike nuk dukej kështu. InfoKosova iu sjell […]

Continue Reading

Remzia fotografohet me vajzën, rejën e kunatën, por cila po duket më bukur

Reja e Remzie Osmanit postoi një fotografi të re ku kishte marrë në një dasëm. Remzia ishte fotografuar pranë rejës, vajzës dhe kunatës së saj nuses së Nexhat osmanit, shkruan InfoKosova. Të katërta duken secila më bukur se tjetra. Edhe pse prej tyre Remzia është më në moshë ajo nuk po ua lëshon rrugën fare […]

Continue Reading

Safetja del me pi kafe me burrin, kombinimi në veshje bie në sy

Safete Mustafa është këngëtarja e mirënjohur kosovare. Ajo së bashku me motrën e saj, Sahiden njihen në publik me emrin e përbashkët Motrat Mustafa, përcjell ORAinfo. Safetja trashëgoi muzikën edhe tek vajza e saj, Elsa e cila tashmë ka filluar karrierën si këngëtare. Ajo se fundmi ka publikuar një foto ku shfaqet në krahët e […]

Continue Reading

Gili shkon në kanagjeq, dizajni i fistanit të saj merr gjithë vëmendjen

Gili shkon në kanagjeq, dizajni i fistanit të saj merr gjithë vëmendjen Gili është një këngëtare tejet e dashur për publikun. Ajo është pjesë e skenës që një kohë të gjatë dhe përherë ka qenë shumë e përfolur, shkruan ORAinfo. Gili është shumë aktive në rrjetet sociale me postime nga më të ndryshmet. Ajo se […]

Continue Reading

Ky është mashkulli që po përkujdeset që Gëzimja të duket dukur në dasma

Gëzime Hamzaj është një emër tejet i lakuar në mediat rozë. Reja e Remzie Osmanit u bë shumë e përfolur pas martesës me djalin e këngëtares, përcjell ORAinfo. Së fundi çifti janë bërë prindër për herë të parë. E Gëzimja tani është tejet aktive m,e postime në rrjete sociale. Ajo sonte është bërë gati për […]

Continue Reading

Vjen reagimi i papritur nga Ceca pasi këngët e saj po dëgjohen në Shqipëri

Këngëtarja Ceca është rikthyer sërish në vëmendje duke krijuar polemika për faktin se gjatë këtij sezoni veror, këngët e saj po dëgjohen me të madhe në Shqipëri. Numri në rritje i turistëve serb e ka bërë të veten, ndonëse ‘gisht’ duken të kenë edhe pronarët e resorteve që kanë shtuar në listën e tyre këngët […]

Continue Reading

Jepet paralajmërimi/ Niveli i ujit po rritet shumë, ky qytet mund të mos ekzistoj më, uji mund ta marr para

Makina dhe shtëpi të zhytura në ujë, udhëtarët që ecin nëpër në mes të ujit që mbërrin deri në gjunjë nga përm bytjet dhe pronarët e shtëpive duke llogaritur koston e pronave të shk atërruara. Banorët e Nigerisë, kombi më i populluar i Afrikës, janë mësuar me përmby tjet vjetore që përfshijnë qytetin bregdetar gjatë […]

Continue Reading

Mjekët e Pogradecit menduan se foshnja lindi pa jetë dhe e futën në kuti, aty dha shpirt

Janë detaje të trishta ato që vijnë nga ngjarja e ndodhur pak ditë më parë ku një foshnjë humbi jetën në maternitetin e Tiranës, pasi ishte transportuar aty pas lindjes nga qyteti i Pogradecit. Ditën e sotme pol icia ka vënë në ndjekje pen ale mjeken që e asistoi në maternitetin e Pogradecit, për mjekim […]

Continue Reading

Flàkët nuk po shuhen, 8 persona kanë humbur jetën/ Situata është aq keq sa qielli është bërë i kuq

Turqia vijon të jetë e pushtuar nga fla kët, duke sjellë një pamje apokaliptike.Flakët v de kjeprurëse që kanë shpë rthyer në të gjithë vendin kanë detyruar turistët të largohen, ndërsa qielli është bërë i kuq. Ministri i Bujqësisë dhe Pyjeve Bekir Pakdemirli tha se 119 nga 125 vatrat e zj arrit që kanë sh […]

Continue Reading

Ç’po ndodh në rajon? Java nis sërish me temperatura “Ferri”, termometri do shënojë deri në 47 gradë C

Autoritetet greke kanë parashikuar që kushtet ekstreme të motit do të shoqërojnë rajonin deri më 6 gusht. Meteorologët theksojnë se Greqia ka hyrë në një valë të nxehti historik. Të hënën temperaturat pritet të arrijnë kulmin në nivel lokal duke kapur vlerat e 47 gradë Celcius. Sipas ekspertëve kjo valë e të nxehtit është një […]

Continue Reading

Ndryshim i papritur i motit / Me ne fund vjen lajmi i mire, ja si do të variojnë temperaturat deri në fundjavë

Me ne und një lajm i mirë per motin vjen nga Meteoalb në këto ditë perveluese vere. Meteoalb bën me dije se deri ditën e mërkurë do të jenë prezentë ditët e nxehta, por nga dita e enjte e deri në fundjavë do kemi një rënie të temperaturave. Ditën e enjte kryesisht do të kemi […]

Continue Reading