GYMYSHI QË FIKSOI SHQIPTARËT PARA EKRANIT TREGON PËR ÇFARË ËSHTË PENDUAR MË SHUMË

Gymysh flet pa dorashka: ‘Oper,acionet plastike ishin një dështim, tani nuk qesh dot e as marr frymë lirisht’ Historia e dashurisë së Mehmetit me Gymyshin u bë virale për kohën dhe aktorët, deri dje të panjohur për publikun tonë, fituan popullaritet të menjëhershëm, sidomos bukuroshja Songül Öden. Së fundmi ajo ishte e ftuar në një […]

Continue Reading

DITË E ZEZË/ NJË TJETËR SHQIPTAR HUM.B JETËN NË MËNYRË TRA.GJIKE

Është zbuluar identiteti i të riut që humbi jetën gjatë pasdites në qytetin e Prrenjasit, ndërsa u për plas nga një makinë. Vikt ima e këtij aksidenti është 24-vjeçari Marsel Kukli, i cili u përplas nga një makinë që lëvizte me shpejtësi, ndërsa viktima ishte në trotuar Drejtuesi i mjetit që shkaktoi aksid entin është […]

Continue Reading

Çfarë po ndodh në Serbi? Raportohet për disa jetë të hum.bura vetëm në pak orë, tra.gjedi e madhe

Situatë e rë ndë në Serbi me pandeminë Covid 19, gjatë 24 orëve të fundit në Novi Pazar kanë humbur jetën 10 persona të cilët ishin diagnostikuar me koronavirus. Koordinatori në spitalin e Novi Pazarit Mirsad Gjerllek ka deklaruar se personat që kanë humbur jetën janë mbi moshën mesatare 75 –vjec, dhe janë 280 persona […]

Continue Reading

I V.DES MBESA NË MOSHËN 9 VJEÇARE – DEPUTETI I VV’SË BËN NJË POSTIM PREKËS: NA FALË ELITA…

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha ka njoftuar se pas një së mundje të rëndë mbrëmë ka ndërruar jetë mbesa e tij 9 vjecare, Elita Basha lajmin e ka bërë të ditur përmes një shkrimi në Fac ebook. “Për një vit ka nceri ia pamundësoi Elitës lëvizjen, pastaj të pamurit, e paralizoi atë pjesërisht, dhe […]

Continue Reading

E r ëndë, 21-vjeçarja ndërron jetë gjatë lindjes me op eracion

Një ngjarje e r ëndë ka ndodhur para pak çastesh në Kosovë, teksa mësohet se një 21-vjeçare ka ndërruar jetë. E reja nga Podujeva me iniciale D.P., ka humbur jetën pasi nuk e përballoi dot op eracionin, teksa ishte duke sjellë në jetë fëmijën e saj. Burime për Express brenda Kl inikës Gji nekologjike tregojnë […]

Continue Reading

Anglia jep një lajm të mirë për shqiptarët, për ta s’ka më nevojë për…

Udhëtarët e dhjetëra vendeve që arrijnë në Mbretërinë e Bashkuar, nga sot, nuk do të duhet të vetizolohen për dy javë, për shkak të k oronavi rusit. Rregullat që janë vendosur në fillim të qe rshorit, janë lehtësuar për udhëtarët e më shumë se 60 vendeve dhe territoreve britanike. Megjithatë, lista e vendeve të Skocisë […]

Continue Reading

‘O jeta ime,o zemra ime! Ka mama çun’,Alketa Vejsiu ndan momentet më të ëmbla pranë të birit..

Moderatorja Alketa Vejsiu është treguar gjithmonë shumë e rezervuar për jetën private. Ajo publikon rrallëherë foto pranë të dashurve të saj, duke u munduar t’i mbajë sa më larg vëmendjes së mediave dhe publikut. Sot është një nga ato të rrallat herë dhe moderatorja ka publikuar videon më të ëmbël në profilin e saj të […]

Continue Reading

Të moshuarin e largojnë nga shtëpia e pleqve,e lënë në sheshin e Mitrovicës,dyshohet se ka VIR.USIN..

Të moshuarin e largojnë nga shtëpia e pleqve, e lënë në sheshin e Mitrovicës, dy shohet se ka virusin Covid-19 Një person i moshuar sot është sjellur para objektit të Qendrës për Punë Sociale në Mitrovicë, nga shtëpia e pleqve në Skenderaj.Një zyrtar që deshi të mbetet anonim i ka thënë “Jepi zë”, se i […]

Continue Reading

LAJMI FUNDIT / Isa Mustafa del pozitiv me KOR.ONAVI.RUS

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka njoftuar se ka dalë pozitiv në COVI D-19. Ai, përmes një shkrimi në Fac ebook ka thënë se “përveç plogështisë”, nuk ka ndonjë shqetësim tjetër shëndetësor. “Sot, pas analizave te kryera, kam rezultuar pozitiv me Covid -19. Përveç një plogështie, nuk vërej ndonjë shqetësim tjetër shëndetësor. Anëtarët e tjerë […]

Continue Reading

FËMlJA i a doptuar thotë DlÇKA në sallën e GJYQlT që prek z emrën e të GJlTHËVE

Një çift në Ohajo, Mandi dhe Tina, gjithmonë kishin dashur të bëheshin prindër që kur ishin m artuar, por ai nuk ishte në gjendje të bënte fëmijë për shkak të s ëmundjes që kishte kaluar. Ata filluan të hulumtojmë opsione për ad;optim. Një surprizë po i priste ata në javën që u bënë prindër birësues. […]

Continue Reading

Më në fund, Merkel jep lajmin e mirë për Shqipërinë : “Gjithçka do të përfundoj brënda vitit dhe çfarë është më e rëndësishme

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka shprehur dëshirën që brenda vitit të hapen kapitujt e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Berlini zyrtar sapo ka marrë presidencën 6-mujore të BE-së, dhe ndër prioritetet e shpalosur Merkel ka cituar pikërisht rrugëtimin europian të Tiranës dhe Shkupit “Duhet të hyjmë në diskutime me Maqedoninë e Veriut dhe […]

Continue Reading

Kjo sishte degjuar!Janë gati për t’u bërë,prindër te lumtur,ish e fejuara i bën të-papriturën çiftit shqiptar…

Raste të tilla janë të rralla.Ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në ‘E diela shqiptare’ është folur për historinë e dashurisë mes Esmeraldës dhe Erjonit, të cilët ndonëse pa pëlqimin e familjes së vajzës vendosën që të martoheshin pas njohjes në Facebook. “Unë me Erjonin jam njohur në Facebook për ditëlindjen […]

Continue Reading

Lajm i madh nga Brukseli,Angela Merkel e thotë troç:Brenda vitit me Shqiptarët duhet të…

Lajm i madh nga Brukseli, Angela Merkel e thotë troç: Brenda vitit me Shqiptarët duhet të… Teksa ka shpalosur prioritetet e Presidencës të BE-së, Kancelarja Merkel ka deklaruar se për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut negociatat të hapen plotësisht brenda këtij viti, dhe brenda 6- mujorit të Presidencës gjermane të fillojë hapja e kapitujve të […]

Continue Reading

Klodiana Lala nxjerr detajet e re.nda nga dëshmia e Blerta Josifit..

Gazetarja Klodiana Lala ka zbardhur detaje nga dëshmia e Blerta Josifit, anëtares së mbijetuar e familjes Josifi që solli h orrorin në Kombinat. E ftuar në studion e “Opinion”, Lala tha se nuk mund të mbetet i gjithë hetimi në duart e Blertës. Lala shtoi më tej se Blerta ka premtuar se do të tregojë […]

Continue Reading

Pak ditë pas m artesës me Goldin,Emira jep lajmin e madh..

Ermira tashmë është emër shumë i njohur për publikun tonë. Ajo është bashkëshortja e reperit të njohur kosovar, Arian Agushit, i njohur me emrin artistik Gold AG Ermira tashmë është shumë e njohur për publikun dhe është shumë aktive në rrjetet sociale. Në profilin e saj në Instagram, pak ditë pas martesës ajo i ka […]

Continue Reading

Ja cduhet te besh nese do te shtohet bereqeti dhe te zgjatet jeta..

Vlera e mbajtjes se lidhjeve farefisnore:Transmetohet nga Ebu Hurejra radijAllahu anhu se ka thene: E kam degjuar te Derguarin e Allahut sal-lAllahu alejhi ue sel-lem te thote: “Kush deshiron qe t’i shtohet furnizimi dhe t’i zgjatet jeta, le te mbaje lidhjet farefisnore”. Shenon Buhariu (5985) Ne hadith tregohet se frytet e mbajtjes se lidhjeve farafisnore […]

Continue Reading

Në disa qytete shqiptare temperaturat do të jenë përvëluese sot,ja në cilët..

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës.Era do të fryjë me drejtim veriperëndim me shpejtësi 1-8m/s.Deti parashikohet i forcës 1-2 ballë. T emperaturat parashikohen: QYTETET: T emperaturat në °C Shkodër 20/36 diell, Kukës 16/32 diell re, Lezhë 24/36 diell, Dibër 15/32 […]

Continue Reading

ÇDO DARKË KY BABA FUTET NË DHOMËN E VAJZËS SË TIJ KUR AJO ËSHTË NË GJUMË. AJO QË AI BËN ATY DO T’JU BEFASOJË…

Gemma Walker është një adoleshente australiane, e cila është shumë i pasigurtë për veten. Vajza vu an nga një formë shumë e rëndë e ano reksisë. Prindërit, të pafuq ishëm, nuk mund të ndihmojnë por shikojnë vajzën që është asgj ësuar nga sëm undja. Çdo mëngjes, i ati Steve shtrihet në dhomën e saj të […]

Continue Reading

DO HABITENI NGA KJO HISTORI/ RASTI I KËSAJ GRUAJE NDODH 1 NË 10 MILION, JA PËRSE AJO U SHO.KUA AQ SHUMË

Njihuni me Casey Saunders, në krye të fotos. 27-vjeçarja rezidente ne Kolorado sapo bëri diçka pothuajse të pamundur – ajo lindi grupin e dytë të binjakëve identikë! Po, ajo ka dy djem binjakë dhe tani, një dyshe vajzash binjake,Maya dhe Laya.Eshtë shumë e rrallë për një nënë që të lindë dy grupe të binjakëve identikë […]

Continue Reading