Askush nuk e dinte që ky këngëtar është vëllai i Alban Skënderaj

Lajme nga Bota

Alban Skënderaj është një nga këngëtarët më të njohur shqiptarë dhe mjaft i suksesshëm.


Mirëpo, duket se paskemi ditur fare pak për familjen e tij dhe këtu nuk flasim për Miriamin dhe vajzën e tyre, të cilët i njohim.Flasim këtu për vëllanë e tij, i cili qenka po ashtu një këngëtar.

Vetë Albani e ka prezantuar, duke thënë se ai nuk është i vetmi person i talentuar në familjen e tij, por vëllai i tij Arbëri ka një zë të mrekullueshëm.Albani shkruan në Instagram:

Ky eshte Arber Skenderaj, vellai im. Jeton prej shume vitesh ne Itali dhe per pak mbush 42 vjec. Dhe ai si une qe ne femijeri qe e ka patur pasion muziken edhe pse prej vitesh ka nje tjeter profesion.

E kemi nisur bashke dhe nuk ishte aspak me pak i talentuar se une. Rrethanat jo te lehta ben qe ai te mos vazhdonte dhe pse une me familjen me vite i’a kemi kerkuar. Me ne fund vendosi te realizonte dhe te publikonte nje kenge vetem per pasion.

Leave a Reply

Your email address will not be published.