Arbana Osmani tregon pse i ka vënë djalit emrin e vecantë

Lajme nga Bota

Moderatorja Arbana Osmani eshte nene e dy djemve, Jonit dhe Diellit.


Pak kohe me pare ajo tregoi per publikun arsyen pse ka zgjedhur kete emer kaq te vecante per djalin e saj te madh. Ne emisionin ‘100 milione’ ne ekran u shfaq pyetja: ‘Si vazhdojne vargjet e kenges se mirenjohur ‘Jon’: Jon ky emer marr nga deti…’

Duke shprehur se kjo eshte kenga e saj e preferuar dhe qe prandaj ja ka vendosur emrin dajlit Jon, Arbana e gjeti menjehere pergjigjen.

Me pas moderatorja u shpreh: ‘Me pelqen shume kenga ‘Jon’, eshte e preferuara ime, me pelqen deti Jon, me pelqen emri Jon, prandaj vendosa ta quaja Jon’.

Duket se Gjebrea eshte inspirimi i shprehur pas kesaj zgjedhje.

Ky emer tingellon po aq modern sa gjithe emrat e tjere qe jemi mesuar te degjojme se fundmi.

Kujtojme se ne muajin shkurt moderatorja do te rikthehet ne ekran me emisionin e saj ‘Dua te te bej te lumtur’ ndersa gjate kesaj periudhe ajo i eshte perkushtuar familjes se saj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *