Almeda Abazi E Martuar Me Turk Jam, Po Im Bir Duhet Të Mësojë Gjuhën E Nënës…

Lajme nga Bota

Almeda Abazi dhe bashkëshorti i saj, aktori i njohur turk Tolgahan Sayisman, janë ndër çiftet më të dashur për publikun shqiptar.


Almenda na ka tregur shpesh se djalit të saj i fle shqip, madje edhe bashkëshorti i saj ka mësuar disa fjalë, ku kemi parë edhe shpesh në rrjetet sociale teksa ka uron të dashurën e zemrës me fjalë shqip.

Ditën e sotme ajo ka publikuar në Ins’tagram video në të cilat shihet duke luajtur me të voglin dhe në të njëjtën kohë numëron 1,2,3 në shqip.

Mirëpo si duket kjo nuk i ka pëlqyer ndjekësve të cilët janë shprehur se përse i flet djalit shqip. Bukuroshja nuk e ka kursyer aspak përgjigjen duke i sqaruar të gjithë një herë e mirë.

“Sa për informacion, fëmija im ka dy pasaporta, atë turke dhe shqiptare! Nëna e tij është shqiptare! Unë jam shqiptare dhe sigurisht që do i mësojë edhe gjuhën time amtare”, i është përgjigjur publikisht Abazi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *