Alma Lama kërkon ndalimin e bartjes së shamisë në Kosovë

Lajme nga Bota


Alma Lama kërkon ndalimin e bartjes së shamisë në Kosovë

Kandidatja për deputete nga LDK-ja, Alma Lama ka kërkuar që të ndalohet ndalja e burkas (shami që mbulon flokët dhe një pjesë të fytyrës).


Këto deklarata Lama i ka bërë në facebook, duke iu referuar shembullit të Zvicrës, që ditët e fundit vendosi me referendum për ndalimin e burkas në publik.

“Ne Diten Nderkombetare te Gruas vlen te theksohet se Zvicra e ndaloi mbajtjen e burkas ne vendet publike. Te njejten duhet te beje edhe Kosova!”, ka shkruar Lama, hape pamjen më poshtë dhe shikoje të plotë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *