Aktorja Teuta Krasniqi e imiton Adelina Ismailin para syve, reagimi i këngëtares i papritur

Lajme nga Bota


Aktorja e njohur kosovare Teuta Krasniqi e ka imituar këngëtaren Adelina Ismaili në emisionin e kësaj të fundit.

Ajo e ftuar në emisionin e Adelinës ka thënë se ka dashur të bëhet këngëtare si Adelina.


“Kur jam kanë e vogël krejt kemi pas idol Adelinën. Edhe e mbaj mend kasetën “do të bëhemi milioner”, A don ta këndoj. A don me koreografi?”, i ka thënë Teuta Adelinës dhe ka filluar ta këndojë këngën e saj.

Kjo e ka emocionuar shumë Adelinën.

Këngëtarja ka treguar se çdo ditë e ka imituar këndimin dhe kërcimin e Adelinës.

“Aq e njohur jam bërë në mahallë sa më kanë ftu në ditëlindje më ka thirrë e kam këngu edhe e kam ba koreografinë. Unë kam dashtë mu kanë Adelina. Edhe sot i di ato këngë. Ti ke qenë inspirim për krejt. Unë prej atëherë e kam ditë që kam dashtë me qenë në skenë”, tha Teuta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *