Aktorja e njohur po bëhet nënë për herë të parë!

Lajme nga Bota

Aktorja turke Derya Artemel, e njohur si Mesude nga seriali “Lule të vetmuara”, është në pritje të ëmbël në jetën reale.


Aktorja 39-vjeçare e ka bërë të ditur lajmin përmes rrjeteve sociale. Ajo ka postuar një foto ku shfaqet me barkun e rrumbullakosur dhe shkruan se është 36-javëshe shtatzënë.

Artemel ka marrë urime të shumta nga kolegët dhe miqtë, mes tyre edhe nga aktorja Biran Damla Yilmaz e cila luan rolin e Ejlylit dhe aktorja Gokce Akyildiz e njohur si Songyl.

Derya Artemel në jetën reale është e martuar me aktorin Mehmetcan Diper.


Derya dhe Mehmetcan u martuan dy vite më parë.

Çifti publikon shpesh foto krah njëri-tjetrit në rrjete sociale dhe nuk mungojnë deklaratat e dashurisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *