Adelina Thaçi njofton se është siguruar gjaku i kërkuar për babain e saj

Lajme nga Bota

Aktori i njohur i humorit, Rasim Thaçi – Cima, është i infektuar me virusin COVID-19.

Ai po trajtohet në spital, gjersa u raportua të enjten nga vajza e tij, këngëtarja Adelina Thaçi – Meta, se familjes po iu nevojiteshin mbi 50 antitrupa nga persona me gjakun A pozitiv apo negativ që e kanë kaluar virusin, për shërimin e aktorit.

Mobilizimi duket se ka qenë i menjëhershëm dhe në pak orë, familja Thaçi e ka siguruar gjakun e nevojshëm.

Këtë e bëri të ditur vet këngëtarja Thaçi – Meta përmes një njoftimi në rrjetin social Facebook, ku njëherësh i falënderoi nga zemra ata që dhuruan gjak për familjen e saj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *