A ju kujtohet Qetësori i “Big Brother”? Nuk do e besoni dot sa ka ndryshuar ai tashmë (Foto)

Lajme nga Bota

Qetësor Ferrunaj është një nga ish-pjesmarrësit e Big Brother i cili u zhduk nga ekranet pas përfundimit të emisionit.


Fituesi i edicionit të dytë na ka suprizuar me ‘look-un’ e tij. Me mjekër dhe flokë të gjatë, një ndër personazhet më të dashur për shqiptarët pothuajse nuk njihet me pamjen e tij të re.

Ditën e sotme në emisionin “Shqipëria Live”, në lidhje të drejtpërdrejtë me emisionin ishte ish-banori i “Big Brother Albania”.


Ky i fundit u shpreh se kur u vendos për gjuhën standarde, erdhi edhe përçarja mes krahinave. Madje Qetësori kujton edhe periudhën kur ka qenë në shkollë dhe mësuesit e gjuhës shqipe i rrihnin nxënësit për një “ë”.

“E mbaj mend shumë mirë në shkollë, kur mësuesit e gjuhës na rrihnin në mënyrë barbare, për të shkruar ylli kur ne e thoshim illi se ashtu na e kishin mësuar të parët tanë”, tha Ferrunaj.


Ai shtoi se në shkollë fliste në mënyrë letrare, ndërsa kur shkonte në shtëpi fliste në dialekt.

I pyetur po tani si flet, Qetësori tha se “mundohem të flas në dialekt, por nga rrahja e madhe që kam pasur kam frikë”.

Ish-banori i “Big Brother” vijoi duke thënë se “hakmarrja e heqjes së dialekteve, solli edhe prishjen e teatrit kombëtar”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *