A Jeni Gati, Nga Kjo Datë Fillon Të Bie Borë Në Kosovë

Lajme nga Bota


Nesër ditë e hënë në orën 11:02 min fillon stina e dimrit as tronomik.


Edhe pse gjatë ndërrimit të stinëve shpesh herë kemi çrr egullime në Troposferë, një gjë e tillë nuk parashihet të ndodhë deri në fundjavë. Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale kohore me diell.

Në fundjavë pritet të ketë kushte tjera m eteorologjike, vr anësira të dendura të cilat parashihen të sjellin reshje bore. Kjo situatë e krijuar do të ndikoj në rënien e t emperaturave minimale deri -6, -7 gradë C elsius.

Sa i përket t emperaturave maksimale ato vazhdojnë të mbeten mbi vlerat e normales për pesë ditë të ardhshme. Minimalet do të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë C elsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-10 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-8 m/s.

Leave a Reply

Your email address will not be published.