A E DINI ME ÇKA MERRET BABAI I LEARTA JAKUPIT

Lajme nga Bota


Learta Jakupi është bërë emër i njohur dhe mjaftë i komentuar në median rozë.

E shkolluar për muzikë dhe gazetari, Learta paraqet bjë shembull të mirë të femres së shkolluar, edukuar, por edhe paqësore.

Ajo, rrjedh nga një familje e ngritur dhe është vajza e Dr. med. Habib Jakupi, Radiolog i specializuar në Gjermani dhe Zvicer si dhe me përvojë të imazherisë diagnostike mbi 30 vjeçare.

Ndryshe, Learta në publik njihet kryesisht si reja e këngëares Shyhrete Behluli, me të cilen e ka edhe një këngë në duet, kushtuar Nexhmije Pagarushes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *