70-vjeçarja duket si 40 vjeç, ja sekreti i rinisë së saj

Lajme nga Bota


Annette Larkins tregon se nëna dhe gjyshja e saj që të dyja kishin vd ekur nga ka nceri i gjirit – në moshën 47 dhe 36, respektivisht – dhe motrat e gjyshes së saj që të gjitha kishin vdekur të reja, gjithashtu.


Megjithatë, ajo ka një shëndet të mrekullueshëm. Ajo nuk merr aspirina, kultivon vetë ushqimin e saj dhe shtrydhë lëngje natyrale çdo ditë.

A do ta mendonit se ajo është 70 vjeçe? Dietat e saj konsistojnë me fruta, perime, fara dhe ushqime të tjera natyrale, transmeton Gazeta Express.

Ajo thotë se procesi i ngrohjes i vret enzimat dhe në mënyrë drastike redukton përbërjen e ushqyesve të ushqimit, andaj ajo preferon që të mos i gatuajë gjërat që i ha.

Ajo ha gjithçka, duke filluar prej bronkolit e deri tek pirja e lëngjeve të ananasit të cilin e bën vetë.

Në një intervistë para disa vitesh për WPTV News, ajo kishte treguar gjithë sekretin e dukjes së saj rinore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *