48-vjeçari nga Ferizaji vr,au kunatën në prezencë të fëmijëve të saj

Lajme nga Bota

Të shtunën në mbrëmje një krim i rëndë ka ndodhur në Gjermani. Një 48-vjeçar nga Kosova ka vr arë kunatën e tij 33-vjeçare dhe ka pIagosur rëndë vëllaun e tij 38-vjeç.


Gruaja 33-vjeçare, raportohet se vd,iq rrugës për në spital. Ngjarja trag jike ka ndodhur në Lohne të Bielefeldit.

Mediat gjermane raportojnë se i dyshuari kishte shkuar tek ish-banesa e familjes së tij, ku kishte takuar edhe vëllaun me të gruan e tij që kishin shkuar mysafir tek ish-bashkëshortja e dorasit.

48-vjeçari kishte tentuar të hyj brenda banesës, por nuk ishte lënë nga i vëllai. Më pas ai u kthye dhe mori armën me të cilin edhe bëri aktin tragjik.

Dëshmitarë të ngjarjes së rëndë ishin disa fëmijë të moshës nga 13 deri në 18 vjeç.

Një fqinj i familjes që jetonte një kat më poshtë, ishte dalë për të parë se ç’po ndodhte. Ai pa fëmijët që ishin të tronditur dhe që bërtisnin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *