19-vjeçarja dha shpirt nga sëmundja e ligë/ I riu shqiptar që do i dhuronte veshkën në dëshpërim të thellë: Nuk e shpëtova dot

Lajme nga Bota

Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, ka thënë se djali që kishte shprehur gatishmërinë për t’ia dhuruar veshkën 19-vjeçarës e cila ndërroi jetë pak më parë, është i mërzitur dhe i dëshpëruar që nuk ka arritur të ia shpëtonte jetën.


19-vjeçarja Nazlije Sherifi, e cila po vuante nga një sëmundje e rëndë po priste rezultatet e transplantit, por fatkeqësisht nuk arriti të mbijetonte.

“Para pak minutash ndërroj jetë vajza qe bashkëvendasi ynë Valmir Aliçikaj, i shtyer nga humaniteti për te shpetuar një vajzë 19 vjeçare doli vullnetar të ja dhuroj veshken”, ka shkruar Ramosaj.

Ai ka thënë se e takova dhe fola me Valin sot pas vd ekj es se Nazlijes, ishte i dëshpëruar e tejet i merzitur qe nuk mundi te ja shpetoj jetën. “Ngushëllime familjes!Lajm i dhi mbshëm”, shkruan Ramosaj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *