Aktori i madh shqiptar 5 muaj i shtruar në spital: Shita pikturat për ilaçet

Aktori legjendar i teatrit dhe filmit në Kosovë, Çun Lajçi ka luftuar me Covid-19 për 5 muaj i shtruar në spital. Në një intervistë për “ABC e Mëngjesit”, ai ka rrëfyer se kjo ngjarje i shërbeu të kuptonte se më shumë se 50 vite në skenë nuk ka mbledhur dot para për ditët e zeza. […]

Continue Reading

Kosovarja thotë se u refuzua nga FSK-ja për shkak të shamisë

Kosovare Ramadani dhe Albin Mehmeti janë një ndër çiftet shqiptare që janë bërë viralë në rrjet për shkak të historisë së tyre të dashurisë. Në një lidhje me Skype për “ABC e Mëngjesit”, ata kanë treguar se si janë njohur, duke kujtuar edhe një herë emocionet e atij momentit. “Profesioni ynë i përbashkët është letërsia, […]

Continue Reading

Granti i tregon të gjitha/Prindërit e hoqën Fifin nga Big Brother: S’bëhet shaka me ato punë…

Granit Cana së fundmi ka lëshuar disa deklarata të forta për Big Brother. Ai tregoi detaje nga aventura e tij në këtë program ku sigurisht foli edhe për largimin e Fifit duke thënë se largimin e saj mund ta kenë kërkuar familjarët dhe jo ajo vetë. Për herë të parë sqaroi dhe çështjen me Arjolën […]

Continue Reading

SABRIU ROMANTIK, I THOTË GRUAS: TA DU SHPIRTIN

Artistët shqiptar përmes postimeve në rrjetet sociale shprehin dashurinë që kanë ndaj partnerëve. Edhe këngëtari legjendar, Sabri Fejzullahu, shpesh publikon imazhe të gruas, Nerës, derisa i përcjell me mesazhe romantike. Minuta më parë ndau një imazh të saj duke i lenë një mbishkrimin tejet të ëmbël. “Ta du shpirtin une ty”, shkroi këngëtari, imazh i […]

Continue Reading

“Ngjarja në Deçan ka një skenarist”/ Zbulohet e vërteta që qëndron pas këtij sulmi

Sulmi në Deçan të Kosovës, mbetet ngjarje që tronditi vendin tonë. Engima se kush është autori i këtij sulmi vazhdon të ekzistojë, përcjell “Bota sot”. Në lidhje me këtë ngjarje ka reaguar profesori universitar Enver Bytyçi, i cili shprehet se ky sulm të ngjason me ngjarjet e vitit 1998 kur kur Milosheviçi urdhëroi terroristët serbë […]

Continue Reading

“Copëza jem e shpirtit, hareja e shtëpisë ka ndërruar jetë”, fjalët prekëse të vëllait të 24-vjeçarit që ndërroi jetë dje

Gazeta Sinjali mbrëmë raportoi për ngjarjen e rëndë që ndodhi në Obiliq, ku Blendin Bytyqi, 24-vjeçar, vdiq pasi u plagos me armë zjarri në poligonin e shenjëtarisë “Katana”. Për vdekjen e tij ka njoftuar edhe vëllai i Blendinit, i cili ka shkruar disa fjalë prekëse. “Të shpërbleftë Allahu me xhenet vëllai im, copëza jem e […]

Continue Reading

Rama Paralajmërim Urgjent: S’do shkoni në punë, nuk do paguheni, s’do futeni në dyqane nëse nuk do…

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar sot se do vijë një moment që askush nuk do mundet të shkojë në punë, të paguhet apo të futet në dyqane pa bërë vaksinën. “Mirë, siç besoj që e patë dhe ma ha mendja që ta transmetoni siç ndodhi, me zgjedhje të rastësishme nga dy vullnetarë që dolën këtu. […]

Continue Reading

Nëna e tij është sëmurë, Butrint Imeri vjen me postim prekës nga spitali

Butrint Imeri është këngëtari shumë i dashur për publikun shqiptar. Ndonëse u bë pjesë e skenës në moshë shumë të re, Butrinti ishte gjithnjë tejet i pëlqyer në publik, përcjell ORAinfo. Butrinti është shumë i përfolur edhe për jetën e tij private të cilën nuk heziton ta ekspozojë në rrjete sociale. E se fundmi këngëtari […]

Continue Reading

“MEHMET KOSOVA” BABA PËR HERË TË DYTË, ZBULOHET GJINIA E BEBIT

“MEHMET KOSOVA” BABA PËR HERË TË DYTË, ZBULOHET GJINIA E BEBIT Kenan Imirzalioglu do të mbahet mend për rolin e tij në serialin “Ezel”, por tani jeta e tij ka marrë tjetër drejtim. Aktori është baba i një vajze 1 vjeç dhe së shpejti do të bëhet me një tjetër bebe, bashkëshortja e tij Sinem […]

Continue Reading

GRUAJA E GRANITIT ME THJESHTËSINË QË KA GJITHMONË DUKET BUKUR

Gruaja e Granitit shumë herë e dëshmon që ka një stil të thjeshtë dhe gjithmonë mbetët e dalluar. Me postimet e shumta që bën për ndjekësit, ajo gjithmonë duket perfekte dhe shembull për të gjitha femrat, shkruan “Kosovarja”. Duke mos u njohur për ndonjë profesion, shumicën e kohës Leonita është e përkushtuar rreth familjarëve të […]

Continue Reading

Misteri i katër turistëve rus në Kavajë, zbulohet shkaku i v dekjes së tyre: E pabesueshme çfarë iu gjet në trup

Humbja e jetës së katër turistëve rusë, Sergei Burenkov, gruas së tij, vajzës dhe dhëndrit, në një hotel luksoz në zonën e Qerretit në Kavajë, vazhdon ende të jetë e mbuluar nga misteri. Se çfarë ndodhi me ta, atë mbrëmje të 15 tetorit 2021, në pishinën e mbyllur të hotelit Gloria Palace’. Afro 45 ditë […]

Continue Reading

Adriana Matoshi mundi sêmundjen e ligë për herë të dytë, vajza e saj prek me fjalët: Kjo është fuqia e nënës sime!

Deputetja e Vetëvendosjes, Adriana Matoshi ditën e sotme ka bërë një ndërhyrje delikate pasi i është rikthyer pas 9 vitesh tu mori në tru. Kaona, vajza e madhe e aktores dhe deputetes Adriana Matoshi, ka ripublikuar një fotografi e cila mban mbishkrimin “E ka kaluar dy herë kancerin. Cila është superfuqia jote?”. Adriana Matoshi sot […]

Continue Reading

Aplikimi për shtesa për fëmijë, lejohet edhe për këto raste të veçanta

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve njofton qytetarët se tashmë aplikimi për Shtesa për Fëmijë në rastet e veçanta do të bëhet përmes platformës eKosova. Raste të veçanta konsiderohen ato kur nëna jeton me lejeqëndrim në Kosovë, kur prindërit janë të divorcuar dhe kujdestarinë e fëmijës e ka babai, kur nëna nuk jeton më, dhe […]

Continue Reading

Gjermania jep lajmin e madh/ Do jepen 25 mijë viza pune, ja si mund të përfitojnë shqiptarët

25.000 viza janë parashikuar të jepen këtë vit sipas rregullores së Ballkanit Perëndimor. Por, sa viza do të jepen me të vërtetë? Një vështrim në shifrat e vitit të kaluar. 5500 viza pune në vit ka vënë në dispozicion Gjermania për kosovarët që duan të punojnë në Gjermani. Kjo përbën një të pestën e vizave […]

Continue Reading

Lum si mamatë që lindin në dhjetor, çfarë kanë TË VEÇANTË fëmijët e tyre?

Të mos i ngelë qejfi askujt, por bebet e lindura në këtë periudhë janë të bekuara me disa tipare vërtetë të vyera. Pa u zgjatur shumë Living do t’ju tregojë çfarë të veçantash kanë njerëzit e lindur këtë muaj. Njerëzit e lindur në këtë muaj nuk kanë moto të jetës së tyre “Rëndësi ka pjesëmarrja” […]

Continue Reading

USTA TREGON SE GENTËN E KA ZBUKURUAR SHTATZËNIA EDHE MË SHUMË

Usta është një nga biznismenët e njohur të Turqis i cili u bë i njohur edhe për popullin shqiptar duke e pasur të dashur këngëtaren shqiptare, Genta Ismajli. Dyshja kanë treguar për publikun se janë në pritje të ëmbël, dhe do t’iu lindin binjak, një vajzë dhe një djalë, shkruan “Kosovarja”. Çifti tregojnë se gëzojnë […]

Continue Reading

Harrojeni Adelina Tahirin, nëna e saj merr vëmendjen si vajzë e re

Harrojeni Adelina Tahirin, nëna e saj merr vëmendjen si vajzë e re Sa e bukur dhe e re duket nëna e Adelina Tahirit. Adelina Tahiri në të shumtën e kohës merr vëmendje me pozat e ndryshme që publikon. Me aktivitetin e saj në rrjete sociale, shumicën e kohës qëndron në krye të mediave rozë, shkruan […]

Continue Reading

Adelina Thaçi ia bën ‘zemrën mal’ vjehrrës, kështu dalin në kafe bashkë

Adelina Thaçi ia bën ‘zemrën mal’ vjehrrës, kështu dalin në kafe bashkë Adelina Thaçi del për kafe me vjehrren. Re e vjehërr pasditen e sotme kanë vendosur ta shijojnë nga një kafe në një nga lokalet e Prishtinës. Këngëtarja e mirënjohur kosovare, Adelina Thaçi shpesh zgjedh të postoj në rrjete sociale foto nga përditshmëria e […]

Continue Reading

Gresa kështu përfundon tri javë pas lindjes së djalit

Kështu duket Gresa Behluli tri javë pas lindjes së djalit. Gresa Behluli është këngëtarja e njohur e skenës sonë, që së fundi u bë nënë për herë të parë. Gresa, gjithashtu për herë të parë i dhuroj epitetin e gjyshes të ëmës së saj, këngëtares së madhe Shkurte Fejza, shkruan Kosovarja. Tri javë pas lindjes […]

Continue Reading

Zot sa e rëndë/ Ndërron jetë vajza e ish-deputetit, ishte 8 muajshe shtatzënë, mjekët shpëtojnë fëmijën, por…Ja ç’i ndodhi

Një lajm tejet i rëndë ka ndodhur në Greqi. Vajza e ish-deputetit të PASOK Stathis Koutmeridis, ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit nga COVID. Ajo u sëmur u sëmurë rëndë teksa ishte shtatzënë por fatmirësisht si pasojë e një ndërhyrje, fëmija ka shpëtuar. Parthena Koutmeridou, 38-vjeçe nuk ishte vaksinuar nga frika për shkak të […]

Continue Reading